UniCarriers ZX 6-10 tn

Uusi UniCarriers ZX -sarja on osoitus UniCarrierssin sitoutuneisuudesta jatkuvaan trukkien tuotekehittelyyn, jonka tarkoituksena on tuoda käyttäjän ulottuville entistä tehokkaampia, voimakkaampia, vähäpäästöisempiä ja paremmin varusteltuja trukkeja. Dieselmoottorilla varustettu UniCarriers ZX trukki on omimmillaan raskaassa teollisuudessa, vaativissa työoloissa. Trukin käyttömukavuutta lisäävät entisestään ohjaamon reilu jalkatila sekä sisäinen valvontajärjestelmä, joka helpottaa huoltotoimenpiteiden suorittamista.

Uusi ZX-sarja täyttää tiukimmatkin trukeille asetetut Stage IIIA päästövaatimukset. UniCarriers on edelleen suunnannäyttäjä vähäpäästöisten koneiden tekniikassa. Uusimmat innovaatiot yhdistettynä vuosien kokemukseen, takaavat sekä erinomaisen työtehon että entisestään pienentyneet huoltokustannukset.

MALLI
ZX 60
ZX 70ZX 80ZX100
MoottoriIsuzu 4HKI-TC
NostokykyKg60007000800010000
Kuorman painopiste-etäisyysMm600600600600
KokonaisleveysMm1995199521652245
KääntösädeMm3320338036303930
AjokorkeusMm2530253026404330
Pituus ilman haarukoitaMm3565364039804250
Nostonopeus (täydellä kuormalla)Mm/s500/520500/520450/470380/400

 

Katso lisätietoja ZX-mallistosta UniCarrierssin www-sivuilta.

Tutustu UniCarriers trukkeihin, lataa UniCarriers yleisesite tästä